Birželio 5 d., 9 val. Seimo Europos informacijos biure (III-ji Seimo rūmai) vyks Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario Lino Balsio ir Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos inicijuojama diskusija apie architektų, kraštovaizdžio architektų ir urbanistų indėlį į tvarios miestų aplinkos Lietuvoje kūrimą.

Renginys yra skirtas Europos tvaraus vystymosi savaitei, atkreipiančiai dėmesį, kad didėjantis visuomenės dėmesys aplinkosaugai ir tvariam vystymuisi keičia požiūrį ne tik į gamtą, bet ir daugelį sričių, tarp kurių –  ir miestų planavimas.

Pasak L. Balsio, kuriant tvarią miestų aplinką būtinas glaudus bendradarbiavimas tarp architektų, kraštovaizdžio architektų bei urbanistų, kuris leistų efektyviai, tvariai atnaujinti miestų kvartalus, o planuojant naujus – išvengti klaidų.

„Šiandien daug diskusijų kelia sparti didžiųjų miestų plėtra, kuri reikalauja atsakingiau pažvelgti į miesto planavimą. Miesto želdynai, viešosios žaliosios zonos, skirtos gyventojų poilsiui, turi tapti būtinąją, svarbia modernaus miesto dalimi, o architektų, kraštovaizdžio architektų, urbanistų sprendimai turi būti tvarūs ir orientuoti į aplinkos apsaugą, kraštovaizdžio išsaugojimą bei  gyventojų gerovę“, – sakė L. Balsys.

Diskusijoje bus kalbama apie architektų, kraštovaizdžio architektų bei urbanistų bendradarbiavimo perspektyvas, teritorijų planavimą ir savivaldos požiūrį bei jos dalyvavimą tvariai planuojant miestų  vystymąsi.

Seimo nario Lino Balsio inicijuotame renginyje dalyvauja Vilniaus Gedimino technikos universiteto Urbanistikos katedros profesorius Gintaras Stauskis, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas Alvydas Mituzas, Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos valdybos narys, UAB „Cloud architektai“ direktorius Antanas Dagelis, Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Teritorijų planavimo mokslo instituto direktorė, profesorė Marija Burinskienė, Panevėžio miesto savivaldybė Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė, Lietuvos architektų rūmų pirmininkė Daiva Bakšienė, Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėja Algimantė Treinienė.

Išsamią renginio programą galima rasti čia: https://www.linasbalsys.lt/wp-content/uploads/2017/05/LRS-diskusija-2017530.pdf