Gimiau 1961 m. gegužės 1 d. Vilniuje.

Baigiau Vilniaus 23-ąją vidurinę mokyklą.

1984 m. Vilniaus universitete įgijau žurnalisto diplomą.

Profesinę žurnalisto veiklą pradėjau Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje dar būdamas studentu. Rengiau Vilniaus radijo laidas užsieniui lietuvių ir anglų kalbomis, prasidėjus Atgimimo laikotarpiui, aktyviai įsitraukiau į Sąjūdžio veiklą, rengiau ir vedžiau „Atgimimo bangą“, kitas visuomenines ir politinių debatų laidas. Per ir po Sausio 13-osios sovietų agresijos aktyviai prisidėjau prie Nepriklausomos Lietuvos televizijos ir radijo išsaugojimo ir atkūrimo, okupacijos laikotarpiu organizavau ir vedžiau televizijos laidas iš Seimo.

1994 m. stažavausi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) pagal JAV Valstybės departamento oficialią programą tarptautinių santykių ir saugumo politikos srityse.

1996 m. Stokholmo Užsienio politikos institute įgijau tarptautinių santykių ir valstybės administravimo sertifikatą.

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje profesinį dėmesį skyriau Lietuvos euroatlantinės integracijos tematikai, rengdamas ir vesdamas televizijos ir radijo laidas apie Europos Sąjungą, NATO. 2002 m. tapau pirmuoju šalies istorijoje Lietuvos televizijos ir radijo nuolatiniu korespondentu Briuselyje. Ten dirbdamas specializavausi ir rengiau reportažus ekonomikos, energetikos, aplinkosaugos, tarptautinės saugumo politikos, demokratijos plėtros ir kitomis Lietuvai aktualiomis temomis. 2005 m. buvau pripažintas geriausiu Lietuvos televizijos žurnalistu.

2009–2011 m. dirbau Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiuoju patarėju ir spaudos tarnybos vadovu. Savo iniciatyva atsistatydinau iš šių pareigų, pradėjau savarankišką politinę ir visuomeninę veiklą.

2011–2012 m. buvau Žaliosios politikos instituto prezidentas. Įkūriau ir vadovavau žaliųjų vertybių, demokratijos ir piliečių iniciatyvų visuomeniniam judėjimui „Žmonės sprendžia“. Taip pat dėsčiau žurnalistiką ir viešuosius ryšius Vilniaus universitete ir Kauno technologijos universitete.

Nuo 2012 m. esu Lietuvos Respublikos Seimo narys.

2016 m. laimėjau Seimo rinkimus Vilniaus Panerių rinkiminėje apygardoje. Šiuo metu esu Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Aplinkos apsaugos komiteto, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narys. Taip pat esu išrinktas Mišrios Seimo narių grupės seniūnu.

Nuo 2012 m. iki 2016 m. vadovavau Lietuvos žaliųjų partijai.

Profesinė ir visuomeninė veikla įvertinta apdovanojimais: ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, Norvegijos Karalystės ordino „Už nuopelnus Norvegijai“ Komandoro kryžiumi, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos medaliu „Lietuvos narystei ES ir NATO pažymėti“.

Hobis – radijo mėgėjas trumpabangininkas, kiti pomėgiai – knygos, dailė.

Moku anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, lenkų kalbas.

Vedęs. Žmona Irmina Medeišytė – televizijos režisierė. Duktė Indrė – turizmo vadybininkė, sūnus Augustas – žurnalistas. Anūkė Dija.