Dar viena korupcinė schema

Aiškėja, kad aplinkos apsaugos sistemos buvę ir esami pareigūnai yra sukūrę ir konsultavimo paslaugų tinklą, kuriame sistemos pareigūnai ir jų artimi giminaičiai arba statytiniai sėkmingai gauna itin pelningus užsakymus iš verslo ir valstybės, naudodamiesi savo pareigomis arba statytiniais. Šiame tinkle – ir R. Klovo globojamo VAAT pavaduotojo Raimondo Sakalausko šeima. Jo sutuoktinė Gaudenta Sakalauskienė vadovauja konsultavimo įmonei „Daugėla“.

Beje, VAAT direktoriaus pavaduotojo žmona G. Sakalauskienė su nusikalstamo pasaulio autoritetu Stanislovu Narkevičiumi, pravarde Narkuša, nuteista stambios korupcijos byloje buvusio Trakų rajono mero ir kitų rajono vadovų papirkimo byloje.

Verslininkai neslepia, kad atlikti detalaus planavimo procedūras, parengti taršos leidimus, atlikti poveikio aplinkai vertinimą (PAV) ar sutvarkyti įmonės pakuočių ar atliekų apskaitą daug lengviau su aplinkosaugininkais susijusių konsultantų pagalba. Mat jų parengti dokumentai keliauja su tomis konsultacinėmis įmonėmis susijusiems pareigūnams, kurie patys tvirtina leidimus su jais siejamų firmų. Dažnai tai daro net su grubiausiais pažeidimais.

Į Alfa.lt kreipėsi ne vienas verslininkas – pasakojo apie Aplinkos apsaugos agentūros ar atskirų inspektorių šantažą ar įkyrius pasiūlymus darytis leidimą, tvarkyti apskaitą kurioje nors konkrečioje konsultacinėje bendrovėje. Atsisakius pasipila baudos.

Šioje schemoje aplinkosaugos pareigūnai patys kontroliuoja visą sistemą, kuri tampa uždaru ratu.

Prie šio tinklo priskiriama ir Atliekų tvarkymo centro vieno vadovų Audriaus Puškoriaus valdoma „Biosistema“ ir Vido Revoldo „AVS Consulting“, kurio sutuoktinė Rūta taip pat dirba ministerijoje. Dėl jos VTEK pradėjo tyrimą.

„Visada yra žmogus, kuris sėdi už stalo, kurio kompiuteryje gimsta tekstai. Tai paaiškėjo, kad tie tekstai gimsta ponios kompiuteryje, o ponios vyras turi savo verslą, o to verslo viena iš esminių veiklos rūšių yra PAV darymas. Tai interesų konfliktas yra akivaizdus, nes tie sprendimai, kuriuos siūlo Seimui priimti R. Revaldienė būdama valstybės tarnautoja, gali daryti įtaką ir galimai turi įtaką jos vyro verslui arba jos vyro verslas, kuris užsiima PAV, gali daryti įtakos kuriant šitą įstatymą“, – sako Seimo AAK narys Linas Balsys.

Pagal Seimo nario pranešimą VTEK pradėjo tyrimą dėl šios Aplinkos ministerijos valdininkės interesų galimo konflikto.

Ekspertų teigimu, ši konsultavimo rinka siekia apie 3 mln. eurų.

Visas straipsnis – Alfa.lt