Dėl Lietuvos pašonėje dygstančios Astravo atominės elektrinės susirūpinusi Lietuvos žaliųjų partija balandžio 29 d. 12 val. jau penktus metus iš eilės organizuos anti-atominį žygį prieš elektrinės statybas. Apsirengę teatralizuotais „zombių“ kostiumais renginio dalyviai rinksis prie Baltarusijos ambasados ir žygiuos pro kitų užsienio valstybių ambasadas, taip siekdami atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį.

Seimo narys Linas Balsys, priklausantis Seimo Laikinajai Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo grupei, teigė, kad šioje Seimo kadencijoje Astravo AE klausimas keliamas aktyviau, tačiau vis dar pasigendama aukščiausių Lietuvos vadovų balso tarptautinėje arenoje bei glaudesnio bendradarbiavimo su kaimyninėmis valstybėmis.

„Per metus Astravo AE elektrinės statybos aikštelėje jau įvyko net keturi incidentai. Nėra jokių abejonių dėl šios elektrinės keliamo pavojaus. Nors šioje Seimo kadencijoje gerokai padidėjo dėmesys Astravo AE, vis dar pasigendu aktyvesnių veiksmų iš Vyriausybės bei Prezidentūros. Esu ne kartą kartojęs, jog Astravo klausimas turi būti keliamas aukščiausiu lygmeniu Europos Vadovų Taryboje. Būtinas ir glaudesnis bendradarbiavimas su kaimyninėmis valstybėmis – Latvija, Estija bei Lenkija. Politinių partijų susitarimas vieningai remti įstatymo projektą dėl elektros, pagamintos nesaugiose trečiųjų šalių elektrinėse, ribojimo turės įgauti fizinį pavidalą – turi būti priimtas tai įteisinantis įstatymas. Mūsų elektros sistema vis dar yra glaudžiai susijusi su Rusija, o sinchronizavimasis su kontinentine Europa gerokai vėluoja ir yra gan ankstyvoje stadijoje, trūksta galutinio politinio sutarimo ne tik su svarbiausia mūsų partnere Lenkija, bet ir su Baltijos valstybėmis, todėl su šiomis mūsų kaimynėmis būtinas aktyvesnis bendradarbiavimas“, – sakė Linas Balsys.

12 val. žygio dalyviai rinksis prie Baltarusijos ambasados (Mindaugo g. 13) ir toliau žygiuos link Norvegijos, Suomijos, JAV, Vokietijos, Latvijos bei Japonijos ambasadų. Tuomet dalyviai galės nuspręsti, ar tęsti zombių eiseną, ar baigti maršrutą ties Japonijos ambasada. Ištvermingiausieji tęs žygį link Rusijos ambasados, vėliau Estijos ambasados ir galiausiai, pasieksime LR Seimą. Žygio maršrutą galima rasti čia:https://goo.gl/LBsnTA.

 

Antiatominis žygis – tai kasmet rengiamo Černobylio katastrofos metinių minėjimo tęsinys. Lietuvos žalieji šia akcija kasmet siekia atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į atominių elektrinių keliamą pavojų, pasisakyti už švaresnės, atsinaujinančios energetikos plėtrą Lietuvoje.

Kontaktai žiniasklaidai:

Seimo narys Linas Balsys

el. paštas: linas.balsys@lrs.lt

tel. nr. 8 698 42024

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE RENGINĮ: https://www.facebook.com/events/1715582872067600/