Seimo valdyba turi peržiūrėti nepriklausomo ekspertinio vertinimo Miškų įstatymo pakeitimo projektui techninę specifikaciją bei kainą ir užsakyti pakartotinį nepriklausomo ekspertinio vertinimo paslaugų pirkimo viešąjį konkursą.

Tai trečiadienį nutarė Seimo Etikos ir procedūrų komisija, apsvarsčiusi Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos ir parlamentaro Lino Balsio skundus dėl miškų reformos ekspertizės.

Seimo etikos sargai taip rekomendavo Seimo valdybai peržiūrėti Nepriklausomo ekspertinio teisės akto projekto įvertinimo užsakymo tvarkos aprašo nuostatas ir suvienodinti jas su Seimo Statuto nuostatomis.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai, 6 balsavus „už“, pritarė tokioms išvadoms, kurias rengė šios komisijos narys parlamentaras Algimantas Dumbrava.

Beje, Seimo valdyba buvo užsakiusi nepriklausomą ekspertinį vertinimą, tačiau viešajam pirkimui neįvykus buvo nuspręsta pakartotinio nerengti. Tokios ekspertizės pareikalavo net 44 Seimo nariai pasinaudodami Seimo statute numatyta galimybe.

Seimo narys Linas Balsys kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši įvertintų, jo nuomone, precedento neturintį Seimo valdybos sprendimą ignoruoti teisėtą grupės parlamentarų prašymą ir nerengti nepriklausomo Miškų įstatymo pataisų ekonominio ir socialinio pagrįstumo ekspertinio įvertinimo.

L. Balsio nuomone, toks Seimo valdybos sprendimas galimai prieštarauja Seimo statutui.

L. Balsys taip pat prašė Seimo Etikos ir procedūrų komisiją atsakyti, ar Seimo valdybos sprendimas ekspertiniam įvertinimui skirti nuo 1 iki 100 eurų neprieštarauja Nepriklausomo ekspertinio teisės akto projekto įvertinimo užsakymo tvarkos aprašui.

Šaltinis: Respublika.lt