Seimo narys Linas Balsys įregistravo Švietimo įstatymo pataisą, kuria siūloma ne riboti  ugdymo įstaigų vadovų kadencijas, o stiprinti jų atestaciją.

Pasak L. Balsio, prezidentūros pateiktame įstatyme numatytas apribojimas švietimo įstaigų vadovams eiti pareigas maksimaliai dvi penkerių metų kadencijas, gali ne padėti, o  pakenkti švietimo įstaigoms.

„Reformos, ypač švietimo sektoriuje, turi būti vykdomos ypač atsakingai. Valstybės prioritetas – siekti išlaikyti kompetentingus mokyklų ir vaikų darželių vadovus ten, kur jie gerai pažįsta savo bendruomenę, turi gerą įdirbį. Absurdiškai skamba, kad, priėmus siūlomą įstatymą, visoje Lietuvoje žinomi vadovai, kurių vadovaujamos mokyklos, gimnazijos ir licėjai yra tapę švietimo etalonais, turės ieškotis kito darbo vien dėl to, jog baigėsi jiems leistinas dviejų kadencijų laikotarpis. Privalomų kadencijų įteisinimas pažeistų ne tik vadovų, bet ir moksleivių, ugdymo įstaigos bendruomenės teisėtus lūkesčius.  Dėl kelių per Lietuvą nuskambėjusių skandalų, susijusių su nekompetentingais ugdymo įstaigų vadovais, negali būti baudžiami visi, net ir pavyzdingai dirbantys. Problemą šiandien bandoma spręsti visai netinkamomis priemonėmis“, –  sakė L. Balsys.

Seimo narys L. Balsys vietoje kadencijų skaičiaus ribojimo siūlo stiprinti ugdymo įstaigų vadovų atestaciją ir atlikti ne tik kasmetinį ugdymo įstaigos veiklos patikrinimą, bet ir kas 5 metus surengti išsamų ir griežtą įstaigos vadovo kvalifikacijos įvertinimą dėl galimybės užimti vadovo postą.

„Mokyklų bei vaikų darželių vadovų tinkamumą toliau eiti pareigas reikia vertinti atsižvelgiant į nuolatinę jų atestaciją. Jei po atestacijos pasirodytų, kad vadovas jau nebeatitinka švietimo ministro nustatytų kvalifikacinių reikalavimų, yra nekompetentingas toliau eiti pareigas, tuomet, pasibaigus penkerių metų paskyrimui, jis būtų atleidžiamas. Jo vietą galėtų užimti visus reikiamus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantis vadovas, kurio veikla būtų stebima kas metus, o kvalifikacija vertinama kas penkerius metus“, – savo siūlymą komentavo L. Balsys.

Pasak Seimo nario, šiuo metu situacija yra tokia, kad apskritai sunku surasti norinčių dirbti, pavyzdžiui, vaikų darželio vadovais, tad įteisinus privalomas kadencijas geri specialistai būtų priversti palikti savo darbą, o juos pakeisti tiesiog nebūtų kuo.