Seimo narys Linas Balsys siūlo griežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais. Gyvūnų kankintojams parlamentaras nori numatyti įkalinimą iki 3 metų ir draudimą laikyti bet kokį gyvūną.

Šiuo metu Baudžiamajame kodekse (BK) numatyta, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Už šias veikas atsako ir juridinis asmuo.

Trečiadienį Seime BK pataisas įregistravęs Mišrios Seimo narių grupės narys L. Balsys siūlo pakoreguoti teisės aktą, numatant, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to šių veiksmų buvo sutrikdyta gyvūno sveikata, būtų baudžiamas laisvės atėmimu iki vienerių metų arba bauda.

Parlamentas BK pataisomis nori nustatyti, kad tam, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl šių veiksmų gyvūnas nugaišo, grėstų laisvės atėmimas nuo vienerių iki trejų metų. Be to, kaip siūlo L. Balsys, gyvūną kankinusiam asmeniui turėtų būti uždrausta nuo trejų iki penkerių metų įsigyti ir laikyti bet kokį gyvūną. Už šias veikas atsakytų ir juridiniai asmenys.

Šią tvarką politikas siūlo įvesti nuo 2019 m. sausio 1 d.

L. Balsys akcentuoja, kad šias pataisas inicijuoja, atsižvelgdamas į daugėjančius pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais. Be to, parlamentaras atkreipia dėmesį į tai, kad Europos šalyse atsakomybė už gyvūnų kankinimą gerokai griežtesnė.

„Ispanijoje žiaurus elgesys su gyvūnais baudžiamas nuo 6 001 euro iki 100 000 eurų. Italijoje asmeniui už žiaurų elgesį su gyvūnais gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė nuo trijų mėnesių iki trejų metų ir bauda nuo 3 000 iki 15 000 eurų“, – pavyzdį įstatymo projekto aiškinamajame rašte pateikia L. Balsys.

Šaltinis: Alfa.lt