Kaip manote, kiek kainuoja ekspertinis reformos įvertinimas? Arba paklausiu kitaip – kas ir ką gali įvertinti už 100 eur?

Tiek Seimo Valdyba nusprendė skirti ekspertiniam miškų ūkio valdymo reformos įvertinimui. Tam pačiam įvertinimui, kurio Aplinkos ministerija vengė. Tam pačiam įvertinimui, kurio paprašė kelios dešimtys Seimo narių, nes vis dar yra daugybė neatsakytų, su reforma susijusių klausimų.

Ekspertai turės atlikti analizę, koks valstybinių miškų valdymo modelis dažniausiai taikomas kitose Europos valstybės, atlikti valstybinių miškų ūkio valdymo reformos kaštų ir naudos analizę bei ekonominį pagrįstumą, įvertinti siūlomos vienos valstybinės įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ statusą, funkcijas, poveikį korupcijos lygiui, kiek ši reforma pareikalaus išlaidų iš valstybės biudžeto, kokį efektą turės darbo vietų kūrimui ir išlaikymui.

Ar tai panašu į studentišką rašto darbą, kurių rašymo kainos, skelbiamos internete, yra ir tos didesnės? Kyla klausimas, gal studija, parengta tokia, kokios reikia Aplinkos ministerijai, jau guli jos biurokratų stalčiuose? Jei taip – tai kam švaistyti pinigus? Gal todėl nenorėta leisti, kad studijos rengime dalyvautų miškotyros srities mokslininkai?

Seimo nario Lino Balsio reakcija socialiniame tinkle Facebook